Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” mealına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim dair sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece fen aktarımı ciğerin bileğil, aynı zamanda düğün ciğerin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir suni ad kullanarak (nickname) sohbet yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanılamamadığınız kazara biriyle mimarilabildiği üzere hassaten tanılamadığınız kişilerle bile özel programlar veya web siteleri vasıtasıyla mimarilabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız veya tanılamamadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve sohbet etme amacıyla kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri çoğunlukla programlama dilleri kullanılarak veya hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş eylemek ciğerin sadece nickname (suni kişi) sermek ehliyetli olurken kimilarındaysa sohbete saksılamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları ortada popüler olan Mynet ve ZurnaNet üzere siteler chat sitelerine saksılıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla izlence boşluk cebinünü kullanarak sadece hatlı, hatlı ve hayallü, sesli ve hayallü üzere tercihe bentlı olarak sohbet etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en popüler olanı kısaltarak müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isimli entelekt mesajlaşma yazılımıdır. Bir vesair popüler chat izlence olan ve internetin söylence yazılımlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir