Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, erdemli lisans eğitimini Değer özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Kuruluş kayranında İstanbul Münevver Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bölümünde bellik bünyeu, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk defa önemli üniversite kurumlarının Master Franchise binalanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze denli eğitim bölümünde aile olarak birsonsuz markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En cesim ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden temellayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, sanat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası enerjik çaldatmaışmalar yürüten KALKO, birsonsuz ayak topu, basket köleübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde yer aldığı Kocaçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların cepheı silsile Türkiye’nin en cesim özel okul ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 senedir yönetim kurulunda yer almaktadır.

KALKO, eğitim kayranında yaptığı sükselı girişimlerden dolayı birsonsuz deri, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Yetişek Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında eğitim kayranında projeler yürütmektedir. Her yıl birsonsuz öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve beş ile yan yana öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Yetişek Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir