Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza sabah akşam giriş karşılayıcı ve izleme fail biriyseniz, örneğin 2 ruz önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çhileındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çhileındı demeden önce son bir kontrolör bile arkadaş, kardeş ya da hesabı izleme fail yakınlarımızdan kontrolör esenlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere izleme ettiği kişileri gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler ekseriya kullanıcı adınızı bileğmedarımaişettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız yürekin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çhileışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çhileındı ise bunun esaslıca sebepleri şunlardır:

E-eğri adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz sahte e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran sahte maillerdir. Titiz bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde mevki saha linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çhileınabilir.
Izlemeçi arttırmak yürekin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseriya Instagram ilişkisı istediği yürekin şifrenizi hileırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir nefer şifrenizi çsoldurmak yürekin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çhileınan bir müşterimize saldırıcı “DM” ile ulaşıp, izlemeçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun yürekin bile şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişhayır farklı metotlarla ikna etme yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çhileınan Instagram Hesabı Kesinlikle Mazi Karşıır?
Instagram hesabı çhileınan ya da hacklenen kişiler yürekin ne efsus ki çok fazla seçenek bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok fazla destek sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çhileındı” diye esasta ayrıksı kişilerin hesabını çalmaya çhileışan kişilerin olması.

1.Yol: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama ilişkisı almaya çhileışın. şayet şifre sıfırlama ilişkisı gelirse derhal şifreyi bileğmedarımaişettirin ve hemen arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yol: Instagram hesabınız çhileındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram tahmin şifreniz bileğmedarımaişettiğinde yahut kullanıcı adınız bileğmedarımaişettiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi hileırsınız. Instagram hesabını çsaha saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati bileğmedarımaişettirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine tehlikesiz evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğmedarımaişettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğmedarımaişettiren sen bileğilsen, hesabını güvene hile” ya da gâh “bileğmedarımaişetikliği aptal hile” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız ama ekseriya saldırganlar elektronik posta adresini bileğmedarımaişettirdiği yürekin sizde bu görüntülük çıkmaz ve kazık olarak “asayiş kodu hile” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir