Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye kocaış, dünya üzerinde sınırlı alanlarda ülkemizi temsil etmesiyle öne çıhun bir Ilim Kayırıcıı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak bir başına öne çıhun en kocaman oranda ilaç muhtevaerik patentinin kazı sahibidir. Bu zamana kadar yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kesimünde çoğu kocaman adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çalışmak istediği sahaı bakmak isteyen Alkoçlar, ılımlığı Metehan Yeşil ile beraberinde kurmuş oldukları Ar-Ge isminde programın genel resi beyıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na nazaran insanoğlunun vukuf nişanarcığının yanı sıra farklı etkenleri birleştirerek artırma çalışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistematik bir sentetik zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Sadece Ar-Ge projesiyle ertelenmek istemeyen başlangıçarı mazmunında ülkesini kalıcı temsil fail Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı patent başlangıçvuruları ile de meşhurdur. 143 adet başlangıçvurulmuş ve 280’den fazla beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların yanı sıra ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT şu demek oluyor ki acil gelişen olaylarda hızlı sonuç alınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Karavaşübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Ilim Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle beraberinde yine bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Meydanında artık hakiki bir kompetan olmasıyla beraberinde kimsenin üstelik edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda kocaman bir öneme ehil olan Alkoçlar, Cihan çapında yan edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk kere sürülen flavonol glikozit esaslı yürütmek üzere antiviral dahişenin mucididir. Bunun onayını ise T.C Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu dahişke tam olarak 21 pare de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise folk arasında en çok patent başlangıçvurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Ilim Kayırıcıı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çalışmalarla insaniyet geçmişine faydasını hiç kem etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı bünyesı yardımıyla ömre bedel sorunlere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü neticelar elde etse dahi asla çalışmalarından vazgeçmemiş kalıcı olarak kendisini Ilim dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle amansız hastalık terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez beraberinde yürütmek üzere tedavi yuğrunda geliştirdiği dahişkeleri keşfederek insaniyet geçmişine kocaman bir arkalamaı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde dayanıklı bilinmese de bazı giranbaha molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek görmek icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan eforlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Sadece malum şeylerin üzerinde çalışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çalışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çalışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde mevcut birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu aha de muvaffakiyetlı olmuştur. Tek kötü (yan hüküm) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonrasında ise 25’e benzeyen ülkede ruhsatnameı münfailtır. Tüm çalışmalarına tam odak çalışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar salt Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de birkötü şirketin şeriklik ve kurucu kadrosunda yan almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin şerik Sahibi ve Teknolojiden mesul resi beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve mevduat ara bulucuyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul resi beyıdır.
Yıldız Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Resi bey çelteksıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isminde bir Eczanenin Yönetim Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve geliştirdiği onlarca dahişkenin yanı sıra insanoğluna yarayacak sorunler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle muhtıra hayatta yanıkların geçmesi muhtevain sınırlı bir bugünı beklesek dahi bazıları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de muhtevaerisinden zorlamasız bir halde tedavi edebilmek muhtevain bu kullanılıyor. üste cinsî sorunlev bozukluğunu da tedavi buyurmak muhtevain kullanılmaktadır. Sadece bununla kalmamış kızdırmae karşı mukavim ve eforlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere ehil olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde patent başlangıçvurularının 2000 adetine benzeyenın kazı sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı sorunleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çalışsalar da Alkoçlar her bugün kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı mevzularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını cihetiyle uzun mevkut kapanmalara ve içtimai yaşamdan münezzeh zaruri ev istirahatlarine maruz kalan dünya toplumlarında birkötü alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir ivinti kazanmış durumda.

Konuyla ilişkin görüşünü beyan fail Spektral Holding Yönetim Yerleşmiş Eşresi beyı Erdal Can Alkoçlar bu yarıyıl ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle şahsi enformatik ve teknolojik amortisör inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce icap ilaç, icap mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık ilişkin sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine bünyelabilecek en sahih katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kesimünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Ilim Kayırıcıı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine kocaman miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna mümasil çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da kocaman gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin kurucu ılımlığıdır ve aynı zamanda resi beyıdır. Ülkemizde yan saha öteki fen adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok kocaman bir oranda farmasötik dahisevinçli patentinin kazı sahibi olması ve başlangıçvurusunu ilk karşılayıcı insan olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı antreimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın çizgi fakatçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle amansız hastalık sahaında çalışmalarını kalıcı makroleterek kalıcı faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birkötü öğün Türkiye Yılın Ilim Kayırıcıı ödülüne layık görülmüştür. Sadece ülkemizde değil habitat haricinde şu demek oluyor ki kürevi anlamda da birkötü ödülleri alarak bulduğu farklı otların muhaliflığını almıştır. Meyanğı olan Metehan Yeşil ile beraberinde ömre bedel sorunlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çalışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz muhtevain yararlı olmasını düşündüğü otlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı sorune yarayacak otları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabilinden bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabilinden kavramlar birkötü farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken mümasil faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye başlangıçladı.

Ülkemizde etkinlik gösteren ve bu alanda çalışmaları mevcut Spektral Mevduat Bankası Eş Resi beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ulanmış değer yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik sahaındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok benzeyen zamanda ülkenin doğusunda yan saha bir kızıl sahası ile beraberinde başlangıçlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki paha değsorunikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun mıhlı değer veya miktara ehil “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Mevduat Bankası Resi bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Kol’a yayımcı uyuşturucu ruhsatları ile sağlamlanabileceğine ilgi çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Kol uyuşturucu ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal alt bünyesı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilişkin de vukuf veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni behre modülü(staking) projemize daimaî teminat olarak soruntiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit işletme ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 sayılı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro mesabesinde bir uran teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Anlatım No.akarsu ve 18.06.2020 eser zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası yürütmek üzere iki endüstriyel hammadde uyuşturucu sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan makaslamaklı açıklamada gözlerine yan verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Esen Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye kocaman ulanmış değer mizan potansiyeline ehil olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve ses yalıtımı mukteza olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gururını gerçekleştirdiğimiz pomza uyuşturucu sahasının ise saf gereç bünyesındaki tıntınluklar yardımıyla koca derecede ısı ve ses yalıtımı özelliklerine ehil. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan koca oranlarda izolasyon sağlamlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka genişlik planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili uyuşturucu sahalarının ılımlı vadede CRIRSCO kriterlerine münasip rezerv belirleme raporları düzenlenerek halka genişlikı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada yan saha ayrıntılara nazaran üste, TBY Holding sabık ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar gözetiminde Alman Sıhhat Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir